Akvaryuma ilave edeceğiniz suyun kalitesi çok önemlidir. Canlıların sağlıklı yaşaması için akvaryumda suyun mineral içeriğini sabit tutmak aşırı değişikliklerin önüne geçmek gerekir.

Özellikle buharlaşma sonucu su kayıplarında şebeke veya buna benzer sert yüksek mineral içeriğinde su ilave ettiğinizde akvaryumda bekleyen suyun mineral içeriği artmaya başlar. Buharlaşan su içindeki minerali suda bırakır ve gitgide suda mineral oranı yükselir. Bunun için suya mineralsiz su yani saf su ilave edilmelidir.

Akvaryumda yaşayacak kimi özel balıklar belirli su kalitesi isterler. Bu su kalitesini sağlamak için saf su kullanılması gerekir.

Akvaryumdaki mineral miktarını iletkenlik ölçer cihazları ile ölçebilirsiniz. Suyun mineral içeriği (tuzluluğu)  arttığında, suyun iletkenliği artar. Şebeke suyunun iletkenliği 400 – 800 mikrosimens, denizsuyunun iletkenliğ, 50000 mikrosimens dir, saf suyun ise iletkeliği 2 mikrosimens altındadır.

Stoklarımızda akvaryumlarınıza uygun saf sular sevkiyata hazır beklemektedir. ihtiyacınız olan akvaryum suyu kalitesi için uzmanlarımızı arayın.

Akvaryum için arıtma cihazı almayın, buna para harcamak yerine kalitesi kontrol altında üretilen, ekonomik saf sulardan faydalanın.